Naše Pivo

 • Velkopopovický Kozel Světlý

  Světlé výčepní pivo s lahodnou chutí a zářivě zlatavou barvou.

  Obsah alkoholu 4 %

 • Velkopopovický Kozel Černý

  Tmavé výčepní pivo vyráběné z pečlivě vybrané směsi čtyř druhů sladů.

  Obsah alkoholu 3,8 %

 • Velkopopovický Kozel 11

  Světlý ležák s plnější chutí tří druhů sladů a jemnou hořkostí chmele.

  Obsah alkoholu 4,6 %

 • Kozel Mistrův ležák

  Světlý ležák s vyjímečně bohatou chutí díky 4 druhům sladů a 3 druhům chmele.

  Obsah alkoholu: 4,8% obj.

 • Velkopopovický Kozel Řezaný 11

  Řezaný ležák snoubící jemnou hořkou chuť světlého piva a karamelové tóny piva černého.

  Obsah alkoholu 4,8 %

 • Kozel Florián

  Limitovaná polotmavá 11, která od velkopopovických sládků dostala barvu s jemným červeným nádechem. V určitých měsících je k dostání v síti COOP.

  Obsah alkoholu 4,8 %

Brand History

Příběh Velkopopovického Kozla
Kozel je tu s námi už od roku 1874. Podívej se, co všechno pamatuje.
2015
Rekordní přípitek

Na Dni Kozla jsme vytvořili nový rekord a za dohledu dřevěné sochy kozla Oldy jsme si společně připili u nejdelšího stolu. Oslavili jsme tak tradici setkávání se s blízkými u dobrého piva a českou pohostinnost.

2014
Kozlovo 140. výročí

K výročí 140 let od založení pivovaru jsme oblékli pivní lahve do retro etiket s původními motivy. Milovníci našeho piva také mohli posílat Kozlovi do pivovaru speciální blahopřání, která jsme uložili do naší památeční truhly.

2009
Rohatý půllitr

Český umělec Jan Čapek vyrobil pro Kozla poctivý rohatý půllitr, ze kterého si dnes můžeš připít v každé poctivé hospodě. Jestlipak uhodneš, kdo mu stál při návrhu modelem?

2007
První Kozlovna

Otevřeli jsme první Kozlovnu s atmosférou tradiční české hospůdky a dobovou výzdobou, která ti připomene historii pivovaru. Kromě čerstvého tankového piva si tu pochutnáš i na pivních speciálech a porci poctivého českého jídla.

1993
Den Kozla

Všechny cesty milovníků piva vedou od roku 1993 do Velkých Popovic. Tehdy se zde poprvé uskutečnil Den Kozla, pivní svátek a místo setkání Kozlích fanoušků, jehož tradice přetrvává dodnes.

1965
První tankové pivnice

Jak se Kozel stával čím dál oblíbenějším a rozšířenějším pivem,  přišel Velkopopovický pivovar s nápadem prvních tankových pivnic. Nákladní vozy tak přivážely do hospod přímo cisterny s pivem, aby si čerstvého Kozla mohli dopřát i ti, co to mají do Popovic daleko.

1938
Maskot pivovaru

Majitelé si na počest značky přivedli do pivovaru živého kozla, který se stal maskotem Velkopopovického pivovaru. Kozel dostal jméno Olda, stejně jako jeho následovníci, které můžeš potkat v pivovaru dodnes.

1922
První Kozlí etikety

Pivovar si i přes padesátiletou tradici vaření piva zaregistroval značku a název Velkopopovický Kozel až v roce 1922. Pivní lahve tak mohly konečně zdobit první etikety s tradičním motivem Kozla.

1874
Malba Kozla od francouzského malíře

Když v sudech dozrávala první várka Velkopopovického piva, vesnici navštívil potulný francouzský malíř. Pohostinnost místních mu tak učarovala, že jim věnoval na rozloučenou malbu Kozla, která se stala symbolem Velkopopovického pivovaru.

1870
Založení Velkopopovického pivovaru

Pivo se ve Velkých Popovicích vařilo už od 14. století, až baron František Ringhoffer se ale rozhodl obnovit jeho slávu a vybudoval zde opravdový pivovar. Zanechal tak za sebou odkaz, který navždy spojil Velké Popovice s poctivě uvařeným pivem.