KLOBÁSKOFEST 2017

16. září 2017 10 – 17 hodin

Pivovar Velké Popovice vás v sobotu 16. září zve na tradiční Klobáskofest. Již pátý ročník Klobáskofestu slibuje spoustu klobásových a jiných dobrot, čerstvé pivo Velkopopovický Kozel, speciální prohlídky pivovaru a bohatý doprovodný program plný hudby a soutěží.

Vyrazte s rodinou nebo přáteli na Klobáskofest a staňte se s ostatními návštěvníky porotcem soutěže O nejlepší klobásku. U vstupu dostanete žetony, které vyměníte za ochutnávku klobásek od regionálních uzenářů. Ta nejlepší vyhrává a tři z hlasujících návštěvníků také. Určitě si tedy nenechte ujít vyhlášení soutěže, které začne v 16:30.

Minout byste neměli ani prohlídku pivovaru, který letos slaví 200sté výročí narození svého zakladatele, barona Františka Ringhoffera. Na prohlídkové trase vás bude čekat soutěž o Řád barona Ringhoffera a originální pivovarské ceny, ochutnávka soutěžních klobás a v pivovarských sklepích budete mít jedinečnou příležitost ochutnat Kozla Světlého Nefiltrovaného a Kozla Černého Nefiltrovaného. Těšit se začněte také na krátkou školu čepování pod vedením pivovarského odborníka, kde si vyzkoušíte, jaké to je, postavit se za výčep! Na konci trasy se s vámi za pivovar rozloučí maskot pivovaru – kozel Olda.

V pivovarském parku vystoupí v dopoledních hodinách učitelé ZUŠ Velké Popovice a odpoledne poté country kapela Modré struny, uvidíte přehlídku řemesel a pochutnáte si na řadě regionálních dobrot a velkopopovickém pivu. Tak na zdraví!

Z důvodu omezené kapacity doporučujeme rezervovat si prohlídku pivovaru předem na telefonním čísle +420 323 683 425 nebo prostřednictvím e-mailu na exkurze@kozel.cz. Rezervované vstupenky si na recepci vyzvedněte do 15 minut před zahájením prohlídky, poté propadají.

PROGRAM

  • 10:00 slavnostní zahájení
  • 10:00 - 13:00 hudební vystoupení učitelů ZUŠ Velké Popovice
  • 14:00 - 17:00 country kapela Modré struny
  • 10:30 - 16:30 prohlídky pivovaru s ochutnávkou soutěžních klobás, soutěží o Řád barona Ringhoffera, školou čepování a degustací nefiltrovaného piva Velkopopovický Kozel
  • 10:00 - 16:30 soutěž O nejlepší klobásku, ochutnávky regionálních klobás a dalších dobrot, kovář a ražba pivovarských mincí, řemeslníci a jejich výrobky
  • 10:00 - 17:00 soutěže pro Kozlovy siláky o originální pivní ceny