Ladovské vepřové hody

3. března 2018 od 9 do 15 hodin 

Aneb „Vepřové hody jako z obrázků Josefa Lady“ 

Již 9. ročník Ladovských vepřových hodů se uskuteční první březnovou sobotu v Pivovaru Velké Popovice. Sami si budete moci vyzkoušet, jak se připravují jitrnice, tlačenky, jelítka a další dobroty. Nenechte si ujít již tradiční akci, kde nebude chybět dobrá nálada, muzika, bednářská parta, pivo přímo od zdroje a oblíbené prohlídky pivovaru.

Mistři řezníci pro vás v pivovaru Velké Popovice nachystali vepřové hody, jak se patří! Společně s nimi si vyzkoušíte přímo na místě přípravu jitrnic, jelítek, tlačenky, ovaru i guláše... Zároveň si můžete kompletní sortiment zabijačkových i dalších dobrot odnést s sebou domů. Postarají se o vás řezníci Tomáš Hudera a Michal Kovařík, parta řezníků z Vojenic, uzenář Arnošt Dvořák a mistr škvarkař Radomír Sekyra. Chybět nebude vedle dobrého jídla ani dobré pivo, muzika a příjemná atmosféra.

Každou půlhodinu můžete také vyrazit na prohlídkovou trasu velkopopovického pivovaru doplněnou o malé občerstvení a školu čepování piva. Všichni návštěvníci si za odborného dohledu mohou vyzkoušet načepovat své pivo.

Také budou pro vás připraveny i ukázky různých řemesel. Přímo z Plzně přijede bednářská parta Plzeňského prazdroje, která jako poslední pivovarská parta vyrábí dubové sudy a kádě tradičním způsobem. Na památku si budete moci nakoupit suvenýry v Kozlím obchůdku či vám na místě kovář vyrazí mince s Kozlem a pivovarem.