Vypilovali jsme chuť Kozla 10 a 11

I poctivé tradiční řemeslo se musí neustále vylepšovat, a proto jsme se rozhodli zapracovat na receptuře našich dvou nejpopulárnějších variant. Oblíbenci Kozel 10 a 11 se tak dočkali plnější a bohatší chuti a v obchodech je teď najdete v nových nepřehlédnutelných obalech.

Kozel je po dlouhá desetiletí jedním z nejoblíbenějších českých piv a jeho kopýtka a skvělou chuť dobře znají i v zahraničí. Naši sládkové nyní upravili jeho recepturu tak, aby to byl pořád starý dobrý Kozel a zachoval si chuť v takové podobě, kterou máte rádi.

„Zvýšili jsme stupňovitost a tím i obsah sladových a chmelových látek v hotovém pivu. Díky tomu má teď Kozel plnější chuť, ve které se tóny praženého sladu harmonicky vyrovnávají s příjemnou chmelovou hořkostí. Taky jsme upravili poměry jednotlivých druhů chmelů, takže má nyní pivo i výraznější chmelové aroma.“

Vojta Homolka, sládek Velkopopovického pivovaru

Kozla tak naši popovičtí sládkové přiblížili k dokonalosti. Na tom, že se vyladění Kozla povedlo, se shodují i pivaři, kteří ho označili za jednoznačně lepšího, spolu s hospodskými, kteří uvádí, že se jim Kozel 11 i lépe čepuje.

Velké změny se dočkaly i obaly plechovek a lahví všech variant s výjimkou Kozla na Doma. Nové kozlí kožichy jsme vypilovali tak, abyste už na první pohled poznali, zda kupujete Kozla světlého, černého, ležák nebo řezaného, takže už nikdy nesáhnete vedle.

Zkrátka, kdo umí, umí!