Pochod krajinou barona Ringhoffera

22. dubna 2017 9:30-17:00  

Vyrazte s námi na jarní výlet a projděte si historickou stezku zakladatele Pivovaru Velké Popovice, barona Františka Ringhoffera. Stezka je krásnou procházkou malebným krajem s 10 zastaveními, kde na vás budou čekat soutěžní úkoly. Trasu lze projít pěšky nebo projet na kole.

Během Pochodu se určitě zastavte v Pivovaru Velké Popovice a vydejte se na prohlídkovou trasu, kde poznáte bohatou historii pivovaru a tajemství výroby zdejšího piva. V rámci speciálních prohlídek si zasoutěžíte o originální pivní ceny a v pivovarských sklepích na vás čeká škola čepování piva. Sami si tak vyzkoušíte, jaké to je, postavit se za výčep. Ochutnáte také Velkopopovický Kozel Nefiltrovaný nebo Velkopopovický Kozel Černý Nefiltrovaný. Ve 12 hodin pokřtíme letošní potomky živého maskota pivovaru, kozla Oldy a v Pivovarském parku si můžete užít posezení s občerstvením.

Po návštěvě pivovaru se pak vydejte dále po trase pochodu. Projdete se krásnou přírodou Přírodního parku Velkopopovicko, na trase neminete hospodářská stavení z dob Františka Ringhoffera jako je pila ve Struhařově nebo bývalý hamr a zámek v Kamenici. Kousek od kamenického zámku si prohlédněte hrobku rodiny Ringhofferů, která je otevřena vždy pouze při příležitosti tradičního jarního putování.

Těšíme se na vás!

 

Program

 

Mirošovice, železniční stanice

9:30 start akce
 

Velké Popovice

10:00 – 15:00 speciální prohlídky pivovaru se soutěžemi o originální pivní ceny, školou čepování a ochutnávkou piva

12:00 křest kůzlat

po celý den

občerstvení a posezení v Pivovarském parku (klobásy na grilu, pivo Velkopopovický Kozel)
 

Kamenice

12:00-15:30

prohlídky areálu hrobky Ringhofferů s výkladem

 

17:00 konec pochodu, dárek pro každého účastníka Pochodu