Pochod Krajinou barona Ringhoffera

Vydejte se v sobotu 21. dubna na pochod Krajinou barona Ringhoffera. Na naučné stezce zakladatele Pivovaru Velké Popovice, barona Františka Ringhoffera, vás čeká 10 zastavení se zajímavým programem. Anebo můžete rovnou zamířit na speciální prohlídku pivovaru.

 

PROGRAM V PIVOVARU

Speciální prohlídky pivovaru se budou konat mezi 10 a 15 hodinou. Vedle mnoha zajímavých informací o historii i současnosti výroby zdejšího piva vás čekají soutěže o originální pivní ceny a v pivovarských sklepích pak škola čepování piva. Chybět samozřejmě nebudou ochutnávky Velkopopovického Kozla.

Ve 12 hodin proběhne v Pivovarském parku slavnostní křtění kůzlat, letošních potomků živého maskota pivovaru kozla Oldy.

Během dne připraveno pro návštěvníky občerstvení a posezení v Pivovarském parku (klobásy na grilu, pivo Velkopopovický Kozel).

 

PLÁN POCHODU

Start pochodu Krajinou barona Ringhoffera je v 9:30 v železniční stanici v Mirošovicích. Trasu lze projít pěšky či projet na kole.

Kochat se budete malebnou krajinou přírodního parku Velkopopovicko a Posázaví. Cestou uvidíte hospodářská stavení z dob Františka Ringhoffera, jako je pila ve Struhařově nebo bývalý hamr a zámek v Kamenici, zastavíte se u ukázky proskleného úlu s včelstvem a mnoho dalšího. Kousek od kamenického zámku si mezi 12:00-15:30 prohlédnete hrobku rodiny Ringhofferů, která je otevřena výhradně při příležitosti tradičního jarního putování. Právě v Kamenici pochod Krajinou barona Ringhoffera končí. Na památku si odvezete nejen zážitky z příjemně prožitého dne, ale také pamětní list a tematický dárek pro všechny účastníky.