27. 4. - POCHOD KRAJINOU BARONA RINGHOFFERA

V sobotu 27. dubna odstartuje už čtrnáctý Pochod Krajinou barona Ringoffera. Trasu dlouhou dvacet kilometrů může absolvovat kdokoliv - pěšky, na kole či koloběžce.

Zahájení pochodu, který je tradičně oživen několika zastaveními s doprovodným programem, bude na vlakovém nádraží v Mirošovicích. Akce pak končí v Kamenici, kde se také budou vyhodnocovat splněné úkoly na doprovodných stanovištích.

Ráno bude vypraven speciální autobusový spoj Kamenice – Mirošovice tak, aby se lidé mohli na vlakové nádraží pohodlně dopravit.  Stejně pak bude autobus svážet odpoledne turisty nazpět do Kamenice.

Trasa pochodu vede po naučné stezce Krajinou barona Ringhoffera, která Vás provede malebným krajem v okolí Velkých Popovic a Kamenice, kde tento významný průmyslník v 19. století žil, všestranně podnikal a o jehož rozvoj se velkou měrou zasloužil. Stezka mimo jiné seznamuje s pivovarem ve Velkých Popovicích, zámkem Štiřín, kamenickými hamry, hrobkou rodiny Ringhofferů nebo historií obce Kostelec u Křížků. Jsou zde cesty různého typu, místy i po silnicích se slabším provozem.

Navíc se v pivovaru Velké Popovice konají od 8 hodin Ringhofferovi trhy, kde si budete moci zakoupit ovoce a zeleninu, sýry, uzeniny, marmelády či rukodělné výrobky od místních dodavatelů a výrobců. A nebudou chybět ani oblíbené prohlídky pivovaru a dobrá nálada.