20. 4. - VELIKONOČNÍ JARMARK

Dlouhý velikonoční víkend láká k výletům. Přijeďte do malebného pivovaru v sobotu 20. dubna, kde se v pivovarském parku mezi 11 a 16 hodinou prvně uskuteční Velikonoční jarmark – svěží jarní veselice s živou hudbou, tvořivými dílnami, ukázkami řemesel a velkopopovickým Kozlem přímo od zdroje!

Celý den se ponese v duchu zvyklostí spojených s Velikonocemi, připraveno je také několik doprovodných aktivit. Každou půl hodinu průvodci pozvou zájemce na oblíbenou prohlídku pivovaru s mimořádně rozšířenou degustací piv přímo ve sklepích, kde ochutnají i Velikonoční Zlatou 13. Během prohlídky se dozvíte mnoho zajímavého z minulosti i současnosti pivovaru, zjistíte, jak a z čeho se vaří poctivé velkopopovické pivo a pozdravíte živého maskota pivovaru kozla Oldu.

V pivovarském parku si můžete prohlédnout zvony, které budou následně umístěny v kostele Panny Marie Sněžné. Poprvé se pak rozezní 18. května v rámci Mše za všechny občany Velkých Popovic.

Chcete-li si dopřát ještě intenzivnější výletní zážitek, vydejte se na Velikonoční jarmark do pivovaru Velké Popovice motoráčkem Kozel expres ze zastávky Praha hlavní nádraží. Motorový vůz řady 810 v retro nátěru 80. let odjíždí z Prahy v 10:20 a na zpáteční cestu se vydává v 14:40. Doporučujeme zakoupit jízdenky předem – online nebo v pokladnách Českých drah. Doprodej pak probíhá přímo ve vlaku.