Kozel expres

https://www.kozel.cz/sites/kozel_cz/files/vlak-header.jpg
  • Vydejte se v neděli vlakem Kozel expres do pivovaru
  • Objednejte si jízdenky online
  • Poznejte malebný velkopopovický pivovar a jeho bohatou historii
  • Odjezd do pivovaru každou neděli v 10:22 hodin z pražského Hlavního nádraží
  • Zpáteční odjezd z Velkých Popovic ve 14:40 hodin, příjezd do Prahy v 15:39 hodin

Vydejte se na výlet vlakem Kozel expres do Pivovaru Velké Popovice a prožijte příběh Velkopopovického Kozla. Každou neděli vyjede mimořádný vlak v 10:22 hodin z pražského Hlavního nádraží. Jedná se o motorák s označením 810. Do Velkých Popovic přijedete v 11:20 hodin, kde pro vás bude nachystána prohlídka pivovaru, či se můžete vydat na oběd do Velkopopovické Kozlovny. Stihnete obojí, neboť vlak bude odjíždět z Velkých Popovic ve 14:40 hodin a do hlavního města se dostanete v 15:39 hodin.

Jízdenky na nedělní výlet je možné zakoupit online a na pokladnách Českých drah. Kapacita vlaku je bohužel omezena, a proto doporučujeme zakoupit jízdenky online s časovým předstihem. Cena jízdenky činí 390 Kč a v ceně je zahrnuta zpáteční jízdenka, prohlídka pivovaru a krátká škola čepování piva Velkopopovický Kozel.

Během prohlídky pivovaru se seznámíte s příběhem zakladatelské rodiny Ringhofferů, nahlédnete pod pokličku velkopopovickým sládkům a poznáte celý výrobní proces piva, které se zde vaří podle nezměněných tradičních postupů více než 140 let. V pivovarských sklepích ochutnáte čerstvého nefiltrovaného a nepasterizovaného Velkopopovického Kozla. Na závěr vás pak čeká setkání s živým maskotem pivovaru – kozlem Oldou.